http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_109/dsc06305.jpg

24.04.2013r. klasa IV-VI SPL i II Gl pod opieką p.  Katarzyny Zalewskiej i p. Agnieszki Ambrożko udała się na wycieczkę do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. W Muzeum obejrzeliśmy stałą ekspozycję wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku oraz zgromadzone tu eksponaty i dokumenty związane z historią pałacu i jego właścicielami, meble i wyroby rzemiosła artystycznego z XVIII i XIX wieku.

Muzeum mieści się w dawnym letnim pałacu hetmana Jana Klemensa Branickiego, zrekonstruowanym w latach 1962 – 1973. Pałac położony jest w rozległym parku, którego plan i układ kanałów nawiązuje do barokowych ogrodów w Wersalu. Do dziś trwają prace w parku, które mają na celu odtworzenie dawnego układu alejek i kanałów.

Spacerując po parku dotarliśmy na Mostek Zakochanych, naszą uwagę przyciągnęły zawieszone na poręczach kłódki z inicjałami. Wyjaśniono nam, iż po 14 lutym liczba kłódek na mostku w parku systematycznie wzrasta. Zazwyczaj ludzie młodzi, którzy są w sobie zakochani, zamykają kłódkę ze swoimi inicjałami, a następnie wrzucają klucz do wody. Ten symboliczny gest ma zapewnić trwałość związkowi oraz świadczyć o uczuciu łączącym dwoje ludzi.
Z Choroszczy już tylko kilka kilometrów i wita nas Polskie Zagłębie Ogórkowe – wieś Kruszewo z punktem obserwacyjnym z  „zerwanego mostu” na rozlewisko rzeki Narwi. Piękny widok z punktu na rozlewisko Narwi zapiera dech w piersiach. Moglibyśmy podziwiać bezkresny krajobraz godzinami.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Podczas drogi powrotnej do szkoły podzieliliśmy się naszymi wrażeniami. Wszyscy byliśmy zgodni, iż wycieczka była bardzo ciekawa.

Zdjęcia z wycieczki.