http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1418/m3_copy.jpgZaintrygowani tytułem wystawy czasowej w Muzeum Ziemi Sokólskiej pt. Monidła, czyli dawne portrety ślubne", uczniowie kl. 1-3 PDP z wychowawczynią odwiedzili muzeum.
Obejrzeliśmy wystawę, na którą składa się około 50 portretów ślubnych ze zbiorów mieszkańców Sokółki i okolic. Najstarsze portrety pochodzą z okresu międzywojnia, najmłodszy jest z 1989 roku. Ekspozycję dodatkowo wzbogaciły dywany dwuosnowowe, które na naszych terenach były częścią wiana, czyli wyprawy ślubnej kobiety wychodzącej za mąż.Wystawa przeniosła nas w przeszłość pokazując monidła jako nośniki informacji historycznej i obyczajowej. Galeria

Katarzyna Zalewska