https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1421/1l_copy.jpgW tym roku szkolnym w SOSW są realizowane przeróżne projekty i programy edukacyjne, które wpływają na rozwój uczniów, służą koleracji wiedzy oraz wzajemnie się uzupełniają.
Jednym z nich są „Wirtualne podróże” jak sama nazwa mówi uczniowie realizujący ten program podróżują wirtualnie po rożnych częściach Świata. Poznają fakty, informacje, zwiedzają ciekawe miejsca na całym świecie. Zadaniem służącym realizacji programu jest stworzenie mapy świata. W tym roku nasza mapa świata jest zrobiona z elementów w technologii 3D. Szukając informacji na temat Afryki, Europy i reszty świata w wyszukiwarce Printables.com uczniowie znaleźli pliki stl przedstawiające kontynenty. Dzięki tym wydrukom w odpowiedniej skali uczniowie obserwowali ukształtowanie terenu w poszczególnych częściach świata. Na tych przestrzennych wydrukach realizatorzy wskazywali najwyższe pasma górskie, najniższe obszary, jeziora i morza. Na dużym arkuszu szarego papieru, wśród wód całego świata, kontynenty znalazły swoje miejsce na mapie Świata. Dzięki uczestnictwu w programie „Laboratoria Przyszłości” nasze „Wirtualne Podróże” stają się łatwiejsze do realizacji i jeszcze bardziej możemy sobie wyobrazić oraz dotykać to, co niemożliwe.
Dzięki „Laboratoriom Przyszłości” mamy drukarkę 3d, która intensywnie jest wykorzystywana po to, aby rozwój naszych uczniów przebiegał jeszcze bardziej efektywne i pozwalał na osiąganie przez nich kolejnych edukacyjnych celów.                         #LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci                                                                 Galeria
Zuzanna Szarkowska-Czeczko