http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_112/dsc_1305.jpg

W dniu 25 kwietnia 2013 roku wychowankowie naszego ośrodka w składzie: Patrycja Jarmoszko, Kamila Sawicka, Sandra Radziszewska, Magda Picewicz, Adam Wiszniewski i Krzysztof Drapczuk wzięli udział po raz trzeci w III Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, w której uczestniczyli również niepełnosprawni podopieczni jedenastu placówek oświatowych z województwa podlaskiego i mazowieckiego.

Tradycyjnie już zawody sportowe rozpoczął Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych prowadzony ulicami Siemiatycz. Barwnym korowodem przeszli wszyscy uczestnicy pochodu pozdrawiając mijanych ludzi oraz kierowców. Spotykali się z wielką życzliwością, uśmiechem i serdecznością.

Po złożeniu przyrzeczenia o przestrzeganiu zasad fair play przystąpiono do zawodów. Wśród olimpijskich konkurencji można wymienić:  poruszanie się na czworaka, turlanie piłki, spacer pod płotkami, bieg z woreczkiem na głowie czy rzut ziemniakiem do celu. Był też tor przeszkód, dmuchana zjeżdżalnia i trampolina. Z myślą o dzieciach na wózkach przygotowano zabawy integracyjne.

Miłym akcentem imprezy sportowej był występ zespołu Cheearledars „Bravo Dance” oraz Akademii Sztuk Walki i Fitness „Andy”.

Spartakiada została zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach i Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku „Siedmiomilowe Buty”. O uczestników olimpiady troszczyli się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Na trybunach kibicowały przedszkolaki.

Zawodnicy zdobyli złote medale i pamiątkowe statuetki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, wspaniałą zabawę i gościnność.

Opiekę nad reprezentacją naszej placówki sprawowały panie: Elżbieta Margielewicz i Zuzanna Szarkowska-Czeczko.

http://www.soswsokolka.pl/images/dyplom_spartakiada.jpg