http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1426/45_t2.jpg„Ostatni raz zatańczysz ze mną”, „Druga w nocy”, „Miłość rośnie wokół nas” te i wiele innych utworów polskich i zagranicznych wokalistów i zespołów wybrzmiało w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym podczas XXVI Konkursu Piosenki i Tańca ph.”Śpiewać każdy może…”, którego inicjatorką była Pani Dyrektor Elżbieta Szomko. Konkurs od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem i popularnością. Z roku na rok przybywa coraz większe grono młodych wykonawców i tancerzy, bo przecież jak śpiewał Jerzy Stuhr -…śpiewać każdy może trochę lepiej, lub gorzej. Nasi wspaniali wykonawcy zaśpiewali i zatańczyli oczywiście najpiękniej jak potrafili.

Podczas występów mogliśmy usłyszeć utwory: Sanah, Krzysztofa Krawczyka, zespołu Golec Orkiestra, Młodych Wilków, Anny Rusowicz, Boys, After Party, Kubańczyka, piosenki z filmów Disneya, Eda Sheerana. W tym roku mogliśmy podziwiać wspaniały taniec dżentelmenów w kapeluszach do utworu „Letkiss”- Roberto Delgato w wykonaniu uczniów z kl 1-3 SPL. Nie zabrakło elementów ludowego tańca śląskiego „trojaka” - Zasiali górale owies – a dokładnie rzecz biorąc uczniowie klasy 3 PDP. W wakacyjny klimat wprowadziła nas klas 1-3 SPU wykonując taniec hawajski. Na scenie występiło 29 wykonawców wszystkim należą się ogromne brawa, za odwagę, tekst utworów opanowany do perfekcji, poczucie rytmu i wspaniałą zabawę.

W szczególny sposów jury w składzie: Elżbieta Szomko, Julita Nelke, Beata Mozolewska postanowiło nagrodzić poszczególnych wykonawców:

W kategorii występ wokalny:

I miejsce – Kacper Machłajewski za wykonanie utworu „Ostani raz zatańczysz ze mną”;

I miejsce – Angelika Przeździecka za wykonanie utworu Sanah „Druga w nocy”;

I miejsce - Mateusz Kisiel za wykonanie piosenki z filmu „Król Lew” – „Miłość rośnie wokół nas”.

W kategorii taniec:

I miejsce uczniowie klasy 1-3 SPL (Emilia Kuczyńska, Zuzanna Kolendo, Kacper Szyszko, Miłosz Urban, Daniel Zajczyk, Jakub Maciaszek) - Taniec dżentelmenów w kapeluszach do utworu „Letkiss” – Roberto Delgato;

II miejsce uczniowie klasy 1-3 SPU (Agnieszka Pieszko, Aleksandra Gasperczyk, Oskar Bartulewicz) – taniec hawajski;

III miejsce uczniowie klasy 3PDP (Aneta Dubiło, Kamila Sawicka, Krzysztof Świsłocki) – taniec trojak „ Zasiali górale owies”.

Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali uczniów do występów: Agnieszce Ambrożko, Ewie Wińskiej, Edycie Konrad, Marcie Januszkiewicz, Iwonie Gieniusz, Uli Drewniak, Dorocie Kozaczyńskiej, Katarzynie Zalewskiej, Lili Zajkowskiej jak również za dzień pełen emocji i miłych wrażeń. Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia