http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1428/4_t2.jpgW dniu 20.04.2023r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce uczestniczyli w turystyczno-krajoznawczej wycieczce po Suwalszczyźnie w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlasie”. Jest to wspaniałe i piękne miejsce na Podlasiu, które warto zobaczyć. Zwiedzaliśmy Wigierski Park Krajobrazowy, który o tej porze roku wybucha swoją urodą i zielenią. Podziwialiśmy faunę i florę tego miejsca otoczone czystym i zjawiskowym jeziorem Wigry. Takie widoki mogliśmy oglądać dzięki przejażdżce Kolejką Wąskotorową, która podczas podróży zatrzymywała się na przystankach abyśmy mogli w pełni skorzystać z podziwiania przyrody.

Podczas zwiedzania chcieliśmy przekazać naszym uczniom jak najwięcej wiedzy, połączyć to co już wiemy z praktyką, bo jak wiadomo rzeczy namacalne najszybciej zostają na w głowie. Nauczyliśmy się jak bezpiecznie i aktywnie można spędzić czas na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją, którą podziwialiśmy był Klasztor pokamedulski, który mieści się we wsi Wigry. Na terenie klasztoru zwiedzaliśmy Apartamenty i Kaplicę Papieską, Krypty w Kościele, Wieżę Zegarową oraz Późnobarokowy Kościół z bogatym wystrojem wnętrza. Cały dzień spędziliśmy wspólnie w miłej i przyjaznej atmosferze poznając uroki Suwalszyzny. Bardzo podobała nam się taka lekcja przyrody, która zostanie nam w pamięci na bardzo długi czas. Chcielibyśmy podziękować z całego serca Podlaskiej Organizacji Turystycznej za wsparcie finansowe, bez którego nie bylibyśmy wstanie uczestniczyć w tak wielu atrakcjach.

Zdjęcia