https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1429/2_t2.jpg27 kwietnia uczniowie czterech klas Szkoły Podstawowej brali udział w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.
Rozpoczęliśmy od zajmującej opowieści Pani przewodnik na temat ciężkiej pracy gospodarzy w niezmechanizowanej wsi. Narzędzia zaprezentowane na wystawie „Sochy, stępy, sierpy..., czyli o niegdysiejszym gospodarstwie” pozwoliły nam wyobrazić sobie, jak ogromny wysiłek był wkładany na każdym etapie prac. Sprzęty te ewoluowały z upływem lat, ale wciąż wymagały tężyzny fizycznej.

Następnym punktem programu, były warsztaty kulinarne, gdzie każdy mógł własnoręcznie wykonać podpłomyki. Pachniało i smakowało wybornie!

Kolejne zajęcia rozćwiczyły nasze palce równie mocno. Osnowa i wątek już nie będą dla nikogo zagadką dzięki Panu Piotrowi, który cierpliwie tłumaczył nam kolejność przekładania wielobarwnych nitek. Tak powstały unikalne małe dzieła tkackie.

Każda wycieczka do skansenu daje uczniom możliwość poszerzania wiedzy w ciekawy i praktyczny sposób. Dzisiejsze zajęcia edukacyjne pt. „Od ziarenka do bochenka” oraz „Tkackie inspiracje” były kolejną wspaniałą przygodą. Dziękujemy!

Zdjęcia

Nauczyciele: E. Wińska, A. Ambrożko, B. Mozolewska, I .Gieniusz