http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

logo_18_mm_bil.png
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1431/lp9_copy.jpg/images/394-9516.jpgSOSW w Sokółce realizuje projekt „Śladami przeszłości” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Miejscem realizacji działań jest Sokółka. Łączna kwota dofinansowania to 21 125, 46 złotych.
SOSW w Sokółce realizuje również projekt „Laboratoria Przyszłości” również dofinansowany ze środków MEiN.
Dzięki temu, iż realizujemy „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła mogła stać się właścicielem drukarki 3d z zestawem filamentów. Ta innowacyjna technologia druk 3 dała nam nowe możliwości: druk pomocy naukowych, druk potrzebnych gier i zabawek przydatnych do rozwijania procesu nabywania wiedzy oraz pomocy zwiększających atrakcyjność lekcji i zajęć pozalekcyjnych.
Na przełomie maja i czerwca w SOSW jest realizowany międzynarodowy projekt „Śladami przeszłości”, w którym uczniowie SOSW i Šalčininkų Specialioji Mokykla z Solecznik podróżują w czasie i poznają wątki historyczne Podlasia oraz Białystok za czasów panowania Jana Klemensa Branickiego oraz wątek z historii najnowszej, czyli wywózki na Syberię.
Produktem końcowym jest zestaw figurek, które powstały za skojarzeń beneficjentów za pomocą technologii druku 3d. Wszystkie elementy zestawu: garnek, chleb, dinozaur, buława hetmańska, korona, drzewko, walizka, koń zostały wydrukowane na naszej szkolnej drukarce 3d. Różnorodność kształtów, kolorów wielkości sprawia, że ten zestaw można wykorzystać w dowolny sposób np. różnicowanie i układnie od największej do najmniejszej, wybieranie odpowiedzi do zagadek, odgadywanie, co to jest z zamkniętymi oczami oraz wiele innych wg pomysłu osoby, która ten zestaw będzie wykorzystywać.
Połączenie przeszłości i przyszłości stało się „dotykalne” na tym poziomie. To, co było w przeszłości za pomocą druku 3d stało się realne i stanowi podstawę i zapowiedz fajnej zabawy, tworzy odwołania do wspomnień poprojektowych oraz stanowi bazę do pracy do wspólnej pracy z młodzieżą dotyczącej ich wiedzy historycznej.
Sprzęt pozyskany w trakcie realizacji projektu „ Laboratoria Przyszłości” doskonale został wykorzystany w projekcie „Śladami przeszłości” oba projekty dadzą wymierne korzyści uczestnikom.
Wszelkie działania w obu projektach prowadzą p. Urszula Drewniak i p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci