http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Alleluja dziś śpiewajmy, Bogu cześć i chwałę dajmy.
Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel tego świata Odkupiciel.”
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1448/sp2_copy.jpg05.04.2023 r. w naszym Ośrodku tradycyjnie jak co roku, odbyło się Spotkanie Wielkanocne, przygotowane przez wychowawców internatu pod przewodnictwem p. kierownik B. Tur, na którym zebrała się cała społeczność Ośrodka. Celem spotkania było wspólne świętowanie oraz kultywowanie polskich tradycji związanych z obchodami najstarszego i najważniejszego ze wszystkich świąt chrześcijańskich – Święta Wielkiej Nocy. W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są też takie, które najpierw zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Święto Paschy, czyli Wielkiej Nocy. Jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku.
Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia „Misterium Paschalnego” w wykonaniu naszych wychowanków, którzy przedstawili zebranym fakty z ostatnich godzin z życia Chrystusa i jego Zmartwychwstanie, które wprawiło wszystkich w stan refleksji i zadumy.
Wreszcie przyszła kolej na świąteczne życzenia dla wszystkich oraz wspólne śniadanie przy stole zastawionym wielkanocnymi przysmakami oraz symboliczne dzielenie się jajkiem.
Nie zabrakło również miłej rozrywki dla wszystkich uczestników w formie wielkanocnych konkursów i zabaw, w których wszyscy chętni i odważni mogli spróbować swych sił i popisać się zręcznością np. w szukaniu i zbieraniu zagubionych jajek, ozdabianiu palm wielkanocnych, zbijaniu jajek czy obieraniu jajka na czas. Dla miłośników rozrywek umysłowych były zagadki i quiz o tematyce wielkanocnej. Wszyscy uczestnicy zostali hojnie nagrodzeni słodką niespodzianką.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali od Wielkanocnego Zajączka świąteczne słodycze i wielkanocne babeczki. Wspólne świętowanie dobiegło końca, kolejna Wielkanoc za rok!
Niech radość Zmartwychwstania zawsze w nas trwa,
niech święty pokój nigdy nas nie opuszcza,
niech miłość gości w naszych sercach,
abyśmy przyjmowali ją z radością i dzielili się nią z innymi.
Wesołych Świąt!
Beata Boguszewska
Katarzyna Bubieniec

Galeria