http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_116/dscf0515.jpg08.05.2013r. cała społeczność internatu SOSW czynnie uczestniczyła w spotkaniu ze stomatologiem p. Anną Kaźmierowską oraz jej pomocą stomatologiczną p. Ulą. Pani doktor wygłosiła pogadankę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej oraz odpowiedziała na pytania stawiane przez naszych wychowanków. Każde dziecko otrzymało ulotkę dotyczącą prawidłowego dbania o zęby oraz pastę elmex do szczotkowania jamy ustnej.

Pani dentystka przekonała wszystkich, że wizyty w gabinecie stomatologicznym nie należy się bać i zachęciła do dbania o higienę jamy ustnej i regularnej kontroli zębów. Podczas wspólnego spotkania w łazience na szczotkowaniu zębów po kolacji p. doktor zaprezentowała fachowy instruktaż higieny jamy ustnej i sprawdziła czy wszyscy wykonują tę czynność prawidłowo. Nagrodą za regularne dbanie o czyste zęby będzie zdrowy i śnieżnobiały uśmiech u każdego z nas.

Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy paniom za przybycie wręczając pamiątkowe upominki i podziękowanie oraz obiecaliśmy, że będziemy regularnie dbać o nasze zęby. Spotkanie ze stomatologiem zorganizowała wychowawczyni internatu p. Beata Żółtko.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.