https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1460/10z_copy.jpg„Ten kto podróżuje, odnajduje nowe ścieżki”
Tego dnia nawet niebo nam sprzyjało i wysłało moc promieni słonecznych. Dlatego też, w piękny majowy pranek wyruszyliśmy na niezapomnianą wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Jako pierwsza w planie wycieczki była lekcja edukacyjna z udziałem żywych zwierząt. Grupa uczniów z kl. I-IIII PDP, Szkoły Podstawowej i Przedszkola pod opieką pań. Lili Zajkowskiej, Sylwii Szomko, Magdaleny Słyż, Moniki Grusznis i Marty Kawrygo-Leonowicz.
Pani prowadząca zajęcia przedstawiła nam ciekawostki z życia zwierząt egzotycznych. Dowiedzieliśmy się m. in. czy żółw może sobie opuścić swój „domek”, policzyliśmy nogi u krocionoga otrzymaliśmy też ciekawe informacje na temat ich naturalnych zachowań. Po prezentacji zwierząt, udaliśmy się na zwiedzanie Zoo. Po drodze witały nas żyrafy, wesołe pingwiny, ogromne słownie, uśmiechnięte surykatki i wiele innych ciekawych gatunków zwierząt. Akurat trafiliśmy na porę karmienia nosorożca.
Czas umiliły nam smaczne lody i pyszny obiad. Szczęśliwi i w świetnych nastrojach wróciliśmy do Ośrodka. Wycieczka do zoo była fantastycznym doświadczeniem i niezapomnianym przeżyciem.
Organizatorzy wycieczki: Marta Kawrygo-Leonowicz, Magdalena Słyż