http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/white_green_elegant_professional_certificate.jpg

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1432/44.jpgW dniu 30 maja 2023r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce na boisku przy ZSZ odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sokółce. Jest to pierwszy taki turniej, który zorganizował nasz Ośrodek i na pewno nie ostatni. Sponsorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, dzięki któremu mogliśmy zorganizować nasze przedsięwzięcie. Wsparcie finansowe, które uzyskaliśmy umożliwiło nam zakup nagród dla naszych wspaniałych pasjonatów piłki nożnej.

W tym dniu odwiedziło nas pięć drużyn piłkarskich z Województwa Podlaskiego w sumie ponad 50 osób: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu, Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Suwałkach, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz gospodarze turnieju czyli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce. Z pełnym profesjonalizmem oraz poświęceniem turniej sędziował Jarosław Jakimiuk - zaprzyjaźniony nauczyciel Zespołu Szkół Nr 16 w Białymstoku, któremu z całego serca dziękujemy.

Uroczystego otwarcia dokonała p dyrektor SOSW - Elżbieta Szomko wraz z zaproszonymi gośćmi: Starostą Powiatu Sokólskiego Piotrem Rećko, Członkiem Zarządu Województwa Podlaskiego - Wiesławą Burnos, Radnym Sejmiku Wojewódzkiego - Piotrem Wnukowskim, Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod skrzydłami” - Beatą Tur. Ich obecność podczas rozgrywek meczowych, oraz zachęta do walki podniosła chęć rywalizacji oraz dania z siebie 100% zaangażowania. W czasie meczu Pani Wiesława Burnos zrobiła nam słodką niespodziankę w postaci przepysznych pączków, które z przyjemnością i ze smakiem mogliśmy skosztować. Na zakończenie Panie kucharki z SOSW w Sokółce przygotowały wszystkim zawodnikom przepyszny obiad. Rywalizacja w meczach była bardzo zacięta, profesjonalizm drużyn wręcz niesamowity. Rozegrano w sumie 9 meczy. Każda drużyna mogła się sprawdzić i zagrać z każdym. I jak to bywa zawsze wygrywa najlepszy a I miejsce w Turnieju zdobyła drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu. II miejsce Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku, III miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku, IV miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce, V miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach, VI miejsce Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim.

Wszystkim drużynom, opiekunom dziękujemy, że byliście z nami. Jest nam niesamowicie miło, że usłyszeliśmy od Was moc wspaniałych słów, że bawiliście się z nami równie dobrze i na pewno odwiedzicie nas w przyszłości. Dla nas jest to bardzo ważna część integracji, wspólnoty i świadomości że razem możemy wszystko. Z całego serca dziękujemy Pani Wiesławie Burnos oraz Marszałkowi Województwa Podlaskiego Arturowi Kosickiemu za serce, które okazali naszym wychowankom, za to, że możemy na Was liczyć. Dziękujemy Panu Piotrowi Rećko za wsparcie, za to że jest Pan częścią naszej społeczności. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego za nieocenioną pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia. Oczywiście dziękujemy naszym kibicom, którzy zagrzewali do walki i dodawali otuchy wszystkim zawodnikom. Podziękowania z naszych serc płyną również do Pani Dyrektor Elżbiety Szomko, która jest naszym mentorem, zawsze jest z nami, i bez której nie zrobilibyśmy wielkich rzeczy.

Organizatorzy: Dorota Kozaczyńska, Julita Nelke, Zenon Muszyński

Zdjecia