https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1433/20_t2.jpgMityng lekkoatletyczny, który odbył się dzisiaj tj.1 czerwca w SOSW to coroczne wydarzenie, które ma na celu promowanie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz integracji społecznej. Jest to inspirujące spotkanie, które daje szansę naszym wychowankom doświadczenia sportowej rywalizacji i wzajemnej motywacji.

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się o godzinie 10.00 na boisku przy ZSZ w Sokółce. Pani dyrektor wyraziła swoje wsparcie i podziw dla uczestników, zachęciła do zdrowej rywalizacji, po czym imprezę uznała za otwartą.

Rozpoczęły się zmagania sportowe. Na boisku unosiła się atmosfera zdrowej rywalizacji, wzajemnego wsparcia i dopingowania. Widoczne było ogromne zaangażowanie uczestników, którzy dawali z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Konkurencje sportowe, takie jak biegi, pchnięcie kulą, skok w dal, rzut piłką lekarską, rzut piłeczką palantową dały okazję sportowcom na zaprezentowanie swoich umiejętności w tych dyscyplinach. Pomimo rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera i wzajemny szacunek. Oprócz konkurencji lekkoatletycznych, wychowankowie mieli możliwość uczestniczenia w zabawach integracyjnych i w grach zespołowych podczas których pogłębiali istniejące już relacje i doświadczali prawdziwej integracji społecznej.

Na zakończenie mityngu odbyła się ceremonia wręczenia pucharu dla Najbardziej aktywnego zawodnika. Puchar trafił w ręce Julka. Wszyscy uczestnicy za swoje wysiłki i zaangażowanie zostali uhonorowani Orderem Sportowca. Każdy z nich był bohaterem tego wydarzenia.

Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia Pani Dyrektor- Elżbiecie Szomko, nauczycielom: Magdalenie Słyż, Marcie Kawrygo-Leonowicz, Edycie Kondrat, Zuzannie Szarkowskiej Czeczko, Zenonowi Muszyńskiemu. Ich zaangażowanie zapewniło sprawny i bezpieczny przebieg mityngu.

Zdjęcia

Organizatorzy:

Julita Nelke

Dorota Kozaczyńska

Elżbieta Margielewicz