http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

logo_18_mm_bil.png
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1440/7_copy.jpgSOSW w Sokółce realizuje projekt „Śladami przeszłości” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Miejscem realizacji działań jest Sokółka. Łączna kwota dofinansowania to 21 125, 46 złotych. Projekt „Śladami przeszłości” jest również miejscem pracy społecznej licznej grupy wolontariuszy. To oni pomagają naszym uczestnikom w trudach realizacji projektu na co dzień.
W czwartek grupa Studio Poezja dała pokaz swych umiejętności. Uczestnicy zaprezentowali się w pięknym tańcu z chustami i z obręczami. Był to prawdziwy taneczny show, połączenie muzyki, efektów świetlnych i wspaniałych doznań sensorycznych dla uczestników wymiany.
Po południu Grupa Art-Stok zapewniła uczestnikom wymiany i społeczności SOSW w Sokółce magiczną ucztą dla zmysłów. Taniec z ogniem połączony z wspaniale
dobraną muzyką, elementy sztuki teatralnej, świetna fabuła, wspaniałe ewolucje z ogniem – był to majstersztyk, który długo pozostanie w pamięci uczestników wymiany.
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Geniuszach zajęli się uczestnikami wymiany w trakcie zajęć w Stadninie Koni w Geniuszach oraz przygotowali niespodziankę dla grupy litewskiej. W trakcie spotkania dbali o bezpieczeństwo, służyli pomocą podczas oprowadzania kucyków, wspierali słowem i obecnością mniej doświadczonych beneficjentów projektu.
Produkt końcowy został spakowany podczas wieczornych zajęć projektowych przez uczestników wymiany pod czujnym okiem wolontariuszy: uczennicy LO w Sokółce: Marysi oraz ucznia ZST w Białymstoku: Dominika.
Harcerze z 32 SDH w Sokółce pełnili swoją służbę podczas zajęć tanecznych, pomagali przestrzegać poszczególnych kroków w trakcie wspólnych tańców, zadbali o bezpieczeństwo i przygotowanie smacznych kiełbasek na ognisku.
Nasi najmłodsi wolontariusze: uczniowie I klasy SP nr 3 przekazali nam swoje uwagi dotyczące zestawu poprojektowego oraz podzielili się swoją wiedzą na temat naszego projektu.
W projekcie udział brali: Patrycja, Michał, Paulina, Klaudia, Magdalena, Kinga, Aleksandra, Natalia ze Studia Poezja; Jakub, Andrzej, Jan, Kacper, Oskar, Kacper z grupy Art- Stok; Paulina, Izabela, Julia z SP w Geniuszach; Aleksandra, Maja, Szymon, Zofia, Mikołaj, Ewa - Harcerze z 32 SDH; Gabriel, Fabian, Marcelina, Marcelina, Alicja, Rafał, Amelia, Aleksander, Wojciech, Jakub, Ludwik, Bogumił, Jakub, Zuzanna, Lena, Izabela, Zuzanna, Varvana z kl.1 SP nr 3 w Sokółce; Maria z LO w Sokółce; Dominik z ZST w Białymstoku.
Serdecznie Wam dziękujemy!

Galeria