logo_18_mm_bil.png

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1438/350236627_1297293564526893_4874015135766688414_n_copy.jpgPo tygodniu odkrywania historii Podlasia przyszedł czas na podsumowania. Uczestnicy wymiany młodzieżowej odbyli wycieczkę w głąb historii naszego regionu intensywnie eksplorując Podlasie ku realizacji zamierzonych celów projektowych. Lecz niestety czas pożegnań i podsumowań nadszedł nieubłaganie, dlatego też pierwszym punktem piątkowego harmonogramu był uroczysty apel z pożegnaniem grupy litewskiej. W programie znalazły się: wspólny integracyjny taniec disco podziękowania dyrekcji SOSW w Sokółce, krótkie podsumowanie działań a także prezentacja zestawu projektowego dla ogółu społeczności szkolnej. Kolejnym punktem dzisiejszego dnia były promocja i upowszechnianie wiedzy o zrealizowanym projekcie. Spacer po Sokółce wraz odwiedzeniem naszych partnerów: Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce, Biblioteki dla Dzieci, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Kamienicy Tyzenhauza okazał się strzałem w dziesiątkę. Nasi goście z Litwy mogli od środka zobaczyć jak w Polsce funkcjonują rożne, nie tylko edukacyjne, instytucje. Zajęcia warsztatowe u ostatniego partnera pozwoliły poznać Sokółkę w czasach panowania Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku. Pani Sylwia opowiedziała o zwyczajach i modzie, która wtedy obowiązywała.
Ostatnim punktem piątkowego pożegnania było wyjście na pizzę. Uczestnicy mieli możliwość wyboru ulubionych składników i dodatków. Chętnie zasiedli do wspólnego stołu by wymienić się spostrzeżeniami po tygodniowej przygodzie z historią, modą, życiem codziennym w dawnych czasach, wysłać zaproszenia na profile FB i Messenger. To był czas pożegnań, wzajemnych podziękowań i wzruszeń oraz planów na przyszłość. Niejednemu uczestnikowi zakręciła się w oku łza.
Uczniowie z SOSW w Sokółce i Šalčininkų Specialioji Mokykla z Solecznik realizowali projekt „Śladami przeszłości” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko –Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Łączna kwota dofinansowania to 21125,46 złotych. Wyzwanie w postaci realizacji całościowej projektu podjęły się p. Urszula Drewniak i p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko.

Galeria