http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

logo_18_mm_bil.png

 

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1434/12_copy.jpgUczniowie z SOSW w Sokółce i #ŠalčininkųSpecialiojiMokykla z Solecznik realizują projekt „Śladami przeszłości” dofinansowany ze środków MEiN w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Łączna kwota dofinansowania to 21 125,46 złotych.
15 maja zaczęło się tygodniowe spotkanie obu grup w Sokółce. Wspólne poznawanie wątków historycznych rozpoczęły zajęcia integracyjne mające na celu zapoznanie uczestników ze sobą. Poznanie imion oraz późniejsze zabawy przy muzyce rozluźniły atmosferę. Spotkanie z koordynatorami szkolnymi umożliwiło omówienie efektów pracy na etapie przygotowywania w swoich grupach narodowych, plakatów dotyczących krajów pochodzenia beneficjentów, dokładnego przebiegu działań oraz przydziału zadań uczestnikom na poszczególne dni. Zostały rozdane role tiktokera, reportera, plastyka, fotografa. W trakcie zajęć plastycznych powstał świetny wehikuł czasu, który symbolicznie przeniesie uczestników w głąb historii w trakcie kolejnych dni. W doskonałych humorach beneficjenci udali się na salę gimnastyczną aby rozegrać wspólny integracyjny mini turniej w Ping ponga i Cymbergaja. Do boju uczestników zagrzewały wspaniałe cheeliderki, widownia i przedstawiciele kibiców w postaci wychowanków internatu SOSW. Satysfakcjonujący wynik remisowy w grach towarzyskich nastawił pozytywnie i tchnął dobrą energię potrzebną na kolejne dni i zadania związane z wymianą młodzieżową. Zajęcia sportowe umożliwiły rozładowanie stresu, napięcia i dyskomfortu związanych z nowymi doświadczeniami. Interakcje, wzajemna pomoc, wypracowanie minimum zaufania do siebie sprawiły, że uczestnicy momentami rozumieli się bez słów. Zmęczeni, ale pełni endorfin udali się na zasłużony odpoczynek.
Projektowe działania poprowadzili: p. Edyta Kondrat, p. Zuzanna Szarkowska-Czeczko, p. Urszula Drewniak, p. Sylwester Pakuła, Dorota Kozaczyńska oraz p. Zenon Muszyński.
Koordynatorki: Urszula Drewniak, Zuzanna Szarkowska-Czeczko

Galeria