http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/zadanie_wspfinansowane_ze_rodkw_ministerstwa_rodziny_i_polityki_spoecznej_w_ramach_programu_od_zalenoci_ku_samodzielnoci_.jpg

Dzień Rodziny

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1475/22r_copy.jpgW piątek - 16 czerwca 2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce zorganizowano Dzień Rodziny. Współorganizatorami tego dnia byli: pracownicy Ośrodka i Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami”. Fundusze na organizację imprezy zostały pozyskane przez Stowarzyszenie „Pod Skrzydłami” z Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności” w ramach projektu „Wsparcie otoczenia osób z zaburzeniami psychicznymi”. Imprezę rozpoczęły uroczystym powitaniem wszystkich przybyłych gości. - pani Dyrektor Elżbieta Szomko oraz kierownik Internatu i prezes Stowarzyszenia „Pod Skrzydłami” pani Beata Tur.

Podziękowano instytucjom wspierającym rodziny, które przybyły na imprezę ze stoiskami informacyjno – konsultacyjnymi: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Sokółce, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Dąbrowie Białostockiej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokółce, Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Suchowoli, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sokółce i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” w Sokółce. Podziękowano również Wolontariuszom z Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, którzy przybyli udzielić wsparcia uczestnikom imprezy.

Po części oficjalnej Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy występujące w: tanecznym show, przedstawieniu „Żuk”, a także popisujące się umiejętnościami wokalnymi.

Na uczestników pikniku czekały liczne stanowiska tematyczne, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stanowisko kuchenne przyciągnęło miłośników owoców i warzyw, a stanowisko malarskie i rzeźbiarskie tych co uwielbiają tworzyć. Na stanowisku zabaw konstrukcyjnych można było spotkać głównie najmłodszych wychowanków SOSW, a stanowisko muzyczne przyciągało wszystkich chcących poznać niezwykły instrument jakim jest Musicon. Z kolei tych, których rozpierała energia można było znaleźć na stanowisku sportowo-rekreacyjnym, gdzie każdy z chęcią wypróbowywał trampolinę. Dzieci i młodzież poszukujące chwili relaksu przychodziły posłuchać opowiadań w kąciku czytelniczym. Na wszystkich czekało też stanowisko z pyszną watą cukrową i popcornem oraz stanowisko „malowania twarzy”, skąd każdy wychodził z pięknym makijażem. Impreza zakończyła się dyskoteką.

Personel kuchni uraczył nas pyszną babką ziemniaczaną, bigosem, pieczonym kurczakiem i kiełbaskami z ogniska, a także wyśmienitymi ogórkami małosolnymi. Nie zabrakło także słodkości i lodów. Każdy mógł tu znaleźć coś co lubi.

Piknik na świeżym powietrzu był doskonałą okazją do wspólnych rozmów i zabaw oraz pozyskania informacji o działaniach instytucji wspierających rodziny. Uroczystość ta pokazuje, że jest to ważne święto dla naszych uczniów i ich rodzin. Wielu Rodziców wzięło wolne z pracy, by tego dnia być ze swoim dzieckiem.

Organizatorzy dziękują gościom za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania kierują do sponsorów imprezy i instytucji wspierających jej organizację: Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie, Pana Piotra Rećko – Starosty Sokólskiego, Dyrektorów: Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce, Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Sokółce, Kierowników: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokółce i Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Suchowoli.

Galeria

Edyta Kondrat

Beata Tur