http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1479/y1_copy_copy.jpg„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. W roku szkolnym 2022/2023 realizowana była II edycja programu. Tym razem uczestniczyły w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Zapewniono w nich roczny zapas podpasek dla uczennic. Nasz Ośrodek uczestniczył w tym programie  pierwszy raz. 

W każdej szkole biorącej udział w projekcie funkcjonował „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice- wolontariuszki promowały wiedzę o menstruacji i dążyły tym samym do tego, by odtabuizować temat wśród swoich koleżanek i kolegów. Nauczyciele z kolei otrzymali specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które omawiali z uczennicami i uczniami na godzinach wychowawczych i lekcjach wychowania do życia w rodzinie. Nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach on-line z zakresu podejmowania z uczniami tematów trudnych. Po zakończeniu programu nasze uczennice-wolontariuszki Natalia i Zosia otrzymały od Fundacji pamiątkowe dyplomy.
Koordynatorki programu w SOSW: Małgorzata Hołownia- Iwanow, Beata Boguszewska