http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1482/6t_copy.jpgDnia 21 czerwca 2023 roku w internacie SOSW w Sokółce odbyła się gra terenowa ph. „Jestem bezpieczny”. Zabawę na świeżym powietrzu prowadziły panie: Małgorzata Hołownia - Iwanow i Marta Kulmaczewska. Gra miała na celu utrwalanie umiejętności prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w terenie, dostarczenie wrażeń w związku z ciekawą formą zorganizowanego działania, promowanie aktywności wychowanków w konkurencjach i zabawach sportowych.
Uczestnicy gry zostali podzieleni na dwie grupy: uciekającą - znaczącą drogę marszu, ukrywającą zadania do wykonania i poszukającą - odnajdującą właściwą drogę. Wychowankowie wyruszyli na wędrówkę po najbliższym otoczeniu szkolnym, podczas której mieli do przejścia wyznaczoną trasę i znalezienie 9 kopert z zadaniami do wykonania.
Wiele radości przyniosły wychowankom zabawy ruchowe m.in. powyginajcie śmiało ciało, podskoki na prawej i lewej nodze, pajacyki, taniec według własnej inwencji, zaśpiewanie piosenki lub pląsu itd.
Każdy z wychowanków otrzymał ulotkę na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji a także słodką niespodziankę za aktywny udział w zabawie.
Opracowały:
Marta Kulmaczewska,Małgorzta Hołownia -Iwanow