http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1474/14u_copy.jpgDnia 22 maja 2023 roku w internacie SOSW w Sokółce odbyły się zajęcia ph. „Uczta dla zdrowia”. Zajęcia w formie pikniku na świeżym powietrzu przeprowadziły panie: Beata Zółtko i Marta Kulmaczewska. Miały one na celu kształtowanie zdrowego stylu życia, prawidłowych nawyków żywieniowych, kształtowanie świadomości wpływu owoców i warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia, promocję zasad racjonalnego odżywiania się i stosowanie ich w życiu codziennym, integrację zespołów grupowych oraz społeczności internatu.
Podczas zajęć wychowankowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o owocach i warzywach, rozpoznwali warzywa i owoce polisensorycznie za pomocą wzroku, dotyku, smaku, i węchu. Próbowane owoce i warzywa uczestnicy pikniku mogli zjeść. Chętnie rozwiązywali też zagadki czytane przez wychowawców.
Wiele radości przyniosły wychowankom zabawy ruchowe m.in. „Wykonujemy kanapki”, ,,Nad ziemią, pod ziemią”, rzucanie do celu kolorowymi piłeczkami, gra w babingtona a także zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Po wesołej zabawie chętni wychowankowie spożyli zdrową przekąskę i spróbowali odżywczych soków.
Organizatorzy:
Beata Zółtko, Marta Kulmaczewska