Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las
I niebo i słońce, wesoły, wolny czas!”
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1485/3k_copy.jpgW dniu 23.06.2023 r. punktualnie o godz. 9.00, gdy zabrzmiał szkolny dzwonek, w SOSW w Sokółce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice, oraz kadra pedagogiczna. Dziś po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy uczniowie i nauczyciele spotkali się po raz ostatni, by podsumować i zakończyć rok szkolny 2022/2023. Były świadectwa, dyplomy, kwiaty ,podziękowania i łzy wzruszenia.
Zgromadzonych powitała pani Dyrektor Ośrodka – Elżbieta Szomko i pani Kierownik internatu - Beata Tur. Zakończenie roku szkolnego swoją obecnością uświetniła również przedstawicielka Starostwa Powiatowego, która wręczyła nagrody i świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom. W tym roku szkolnym za ciężką pracę oraz wzorową postawę ucznia otrzymali je: Natalia, Gabriela i Mateusz. Kolejnym punktem uroczystości było rozdanie przez wychowawców klas świadectw i nagród książkowych absolwentom kończącym w tym roku naszą szkołę oraz uczniom kończącym etapy edukacyjne.
Po części oficjalnej nasi absolwenci i uczniowie kończący etapy edukacyjne złożyli uroczyste ślubowanie. Miłą niespodzianką był występ artystyczny w wykonaniu uczniów, dedykowany wszystkim zebranym.
Na zakończenie Dyrektor Ośrodka p. Elżbieta Szomko życzyła wszystkim uczniom aby nadchodzące wakacje były słoneczne, pełne niezapomnianych wrażeń, wielu podróży, bezpiecznych przygód, odpoczynku oraz dobrej zabawy.
Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami rozeszli się do klas, aby odebrać wyczekiwane świadectwa.
Żegnaj Szkoło - Witajcie Wakacje !
Małgorzata Hołownia-Iwanow