https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1510/img20231017133948_t2.jpg„Talent i praca to się opłaca” to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który właśnie trwa. Z tej okazji doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce pani Janina Łowczecka przeprowadziła uczniom klasy VIII spu zajęcia na temat „Moje talenty i umiejętności”. Prywatnie jest to mama naszej uczennicy Małgosi, która wyszła do nas z taką fajną inicjatywą.
Uczniowie aktywnie wykonywali bardzo ciekawe zadania, dzięki którym rozpoznawali u siebie indywidualne predyspozycje, umiejętności i talenty oraz poszerzali wiedzę ogólną na temat zawodów. Na zakończenie otrzymali dyplomy i nagrody.
Następnie odwiedziliśmy Urząd Pracy, w którym pracuje mama Małgosi. Każdy z uczniów mógł poczuć się jak prawdziwy petent i zasiąść przy tzw. „okienku”. Mogliśmy porozmawiać z urzędnikami, panią księgową i panią kierownik. Pan Marek (tata Małgosi) pokazał nam tajemnicze pomieszczenie, do którego wstęp mają nieliczni. Znajduje się tam mnóstwo dokumentów, co zrobiło na uczniach niemałe wrażenie.
Na zakończenie odwiedziliśmy gabinet Pani Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce Małgorzaty Ejsmont. Dowiedzieliśmy się po co istnieje taki urząd, jak pomaga w znalezieniu pracy lub podniesieniu kwalifikacji, jak kojarzy przedsiębiorców z pracownikami i wiele innych ciekawych rzeczy.
Wyszliśmy z pamiątkowymi gadżetami, przygotowanymi przez urzędników. Za ciekawe zajęcia, przemiłe przyjęcie w urzędzie i pamiątki serdecznie dziękujemy!
Uczniowie klasy VIII spu z wychowawczynią Ewą Wińską