https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1511/w1_copy_copy.jpgW dn. 26.09.2023 r. w SOSW po raz kolejny odbyły się wybory do władz Młodzieżowej Rady Internatu na nową kadencję. Intensywne przygotowania rozpoczęły się już kilka dni przed, kandydaci startujący w wyborach przygotowali swoje plakaty z programem wyborczym. Oferty były różnorodne: od propozycji spędzania wolnego czasu na wycieczkach, spacerach, wyjściach do  miasta, ogniskach, czytaniu bajek, grach i zabawach sportowych, zajęciach z gotowania, wyjściach do kina, na basen, do pizerii, konkursach, dyskotekach a nawet wprowadzeniu słodyczy i owoców do każdego posiłku , po pomoc w codziennych sprawach potrzebującym i najmłodszym czy zwykłe koleżeńskie rozmowy .
W dniu wyborów, wystrój świetlicy szkolnej został zaaranżowany tak, aby przypominał lokal wyborczy. Wychowankom przedstawiono porządek zebrania i regulamin - objaśniono szczegółowo zasady głosowania. Nad całością, prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem oddanych głosów czuwały Komisja Wyborcza i Komisja Skrutacyjna.
W głosowaniu brało udział 30 wychowanków. Spośród kandydatów startujących w wyborach wyłoniono 7 osób, które zdobyły największą liczbę głosów całej społeczności. W wyniku demokratycznych wyborów członkami MRI na kadencję 2023/24 zostali: Mirosław ,Sebastian, Anna, Agnieszka, Natalia, Gabriela i Natalia.
Na Opiekuna Młodzieżowej Rady Internatu została powołana p. Małgorzata Michalczuk, która uzyskała największą liczbę głosów i poparcie młodzieży.
Nowej Młodzieżowej Radzie Internatu oraz jej opiekunowi życzymy owocnej pracy, samych sukcesów i wspaniałych pomysłów.
Kampanię oraz wybory przygotowały i przeprowadziły: p. Beata Żółtko i Beata Boguszewska.