https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1537/s9_copy.jpgUczniowie klas PDP w tym roku szkolnym realizują Innowację pedagogiczną „Poznajemy zawody". To pomysł na poszerzenie wiedzy naszych wychowanków na temat różnych zawodów, zarówno tych mniej, jak też i tych bardziej znanych, a zarazem uświadomienie znaczenia pracy w życiu człowieka. Założeniem tej innowacji jest organizowanie spotkań z przedstawicielami różnych zawodów w wybranych zakładach pracy. Uczniowie będą mieli możliwość  poznawania zawodów bardziej dogłębnie i szczegółowo. Dowiedzą się, jak wygląda praca w poszczególnych zawodach w praktyce, co jest istotą naszej innowacji.

8 listopada grupa uczniów, pod opieką p. Doroty Kozaczyńskiej, pani Katarzyny |Zalewskiej i pana Zenona Muszyńskiego, odwiedziła zakład JABS Sokółka S.A, który imponuje nie tylko swoją tradycją i doświadczeniem, ale przede wszystkim wysoką jakością swoich produktów, którymi są okna i drzwi. Powitał nas pan Sławek i pani Kasia, którzy z serdecznością i wielkim profesjonalizmem oprowadzili uczniów po zakładzie. Pan Sławek odpowiadał wyczerpująco na wszystkie pytania uczniów, a było ich sporo, ponieważ młodzież z ogromnym zainteresowaniem dopytywała o szczegóły produkcji, chętnie dzielił się swoją wiedzą na temat produkcji okien oraz wyzwań związanych z branżą stolarską.
Odwiedziliśmy różne sekcje zakładu. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się kolejnym etapom tworzenia okien i drzwi, począwszy od poznania materiałów, przygotowywanie elementów, poprzez łączenie elementów, aż do szklenia, malowania i paletyzacji gotowej stolarki. Dowiedzieliśmy się, że to właśnie umiejętności pracowników oraz dbałość o każdy szczegół przyczyniają się do uzyskania produktów najwyższej jakości.
Na koniec spotkania czekała nas miła niespodzianka w postaci firmowych smyczy i długopisów oraz zaproszenia do kolejnych odwiedzin.
Wycieczka do zakładu JABS Sokółka S.A, była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca. Poznaliśmy proces produkcji od podszewki i zrozumieliśmy, że produkcja okien drewnianych to sztuka łącząca tradycję i nowoczesność. Była to fascynująca podróż przez świat rzemiosła stolarskiego i przypomnienie, że za każdym oknem kryje się wiele pracy, staranności i pasji.
K. Zalewska
D. Kozaczyńska