http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_121/dsc09355.jpg

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima, w związku z tym Dzień Humanistyczny połączony z Dniem Książki poświęcony został sylwetce tego poety. Pod hasłem: „Pociąg do Tuwimowa”, w dniu 04.06.2013r. uczniowie pod kierunkiem pań: Bożeny Daszuty  i Katarzyny Zalewskiej przygotowali przedstawienie ukazujące twórczość poety skierowaną do dzieci. W ciekawych aranżacjach zaprezentowali znane i lubiane utwory zachęcając do pełniejszego poznania wierszy autora.

Następnie odbył się konkurs wiedzy o twórczości Juliana Tuwima, w którym brała udział cała społeczność naszego Ośrodka. Na szczególne podkreślenie zaangażowania zasłużyły dzieci z wczesnego wspomagania, które aktywnie uczestniczyły w konkursie i z wielkim zapałem wykonywały wszystkie zadania konkursowe.

Uczniowie przygotowali ciekawe ilustracje do wierszy poety. Wyróżnienie za ten etap konkursu, w postaci akcesoriów do malowania otrzymała klasa I PdP (wychowawca: Beata Mozolewska).

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością wierszy, za co każda klasa otrzymała dyplom, blok rysunkowy i słodki upominek. Zdjęcia