Obrazy: sosw_matp.jpg

14.11.2011r. w naszej placówce obchodziliśmy już VI SZKOLNY DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ. Jest to program rehabilitacyjno-treningowy dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w Oficjalnych Dyscyplinach Sportowych Olimpiad Specjalnych. Zawody zorganizowały panie: Elżbieta Margielewicz, Małgorzata Zarachowicz, Anna Gałka, Marta Biedź i Agnieszka Ambrożko.

Zgodnie  z filozofią programu konkurencje nie miały formy współzawodnictwa, a integracja i dobra zabawa zastąpiły rywalizację. Główny cel stanowiło wyzwolenie aktywności ruchowej u dzieci i młodzieży. Uczniowie klas SPU, GU oraz PdP mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych, takich jak: unoszenie głowy, pokonywanie przeszkód oraz nierównego podłoża, przechodzenie przez tunel, zbieranie piłeczek, czy nakładanie kółek na stojak.

 Wszyscy zawodnicy byli bardzo dzielni w swoim wysiłku, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami kibiców. Na zakończenie organizatorzy podziękowali wszystkim za zaangażowanie, wręczając pamiątkowe dyplomy i słodkości. To był radosny dzień pełen zabawy i uśmiechu. Zapraszamy do obejrzenia galerii