http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpg
https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1533/m4_copy.jpgPowertex - „Anielskie” warsztaty, konstruowanie postaci z popiersi na cokole: anielic, elfów lub innych bóstw w ramach projektu "Czas na lepsze jutro".
Początki może nie były zbyt łatwe - robiliśmy anioła lub postać bez skrzydeł, uczyliśmy się prawidłowej konstrukcji postaci- krok po kroku. Uczyliśmy się stylizować postać i tworzyć szaty- klasycznie i bardziej skomplikowane. Konstruowaliśmy skrzydła o różnym kształcie, utwardzaliśmy tkaniny powertexem. Pracowaliśmy z proszkiem pękającym, tworzyliśmy masy pękające i z efektem kamienia (proszek Stone Art czy Easy 3D Flex). Otworzył się przed nami świat rzeźbiarski- niezwykle prosty i intuicyjny.
Powertex to nie tylko same utwardzacze np. Stone Art daje możliwość uzyskania efektu kamienia praktycznie na każdej powierzchni, dlatego nasza misa zrobiona ze styropianu wygląda jakby ważyła kilkanaście kilo. Chcąc uzyskać efekt spękań, z pomocą przychodził Easy 3D Flex- regulowaliśmy głębokość spękań w zależności od grubości utworzonej masy czy wpływając na szybkość schnięcia.
I w taki to sposób powstał obraz kobiety wyłaniającej się z głębi oceanu. Kolejną pracą, którą stworzyliśmy była twarz afrykańskiej kobiety na postumencie w nietypowym ujęciu. Powstał obraz skrzydlatego anioła. Własnoręcznie tworzyliśmy w glinie odlewy mask. W związku ze zbliżającymi się świętami nie zapomnieliśmy o choince, bombkach. No i na koniec to co najpiękniejsze, wyjątkowe, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju- anioły (siedzące, stojące, zadumane, smutne, niepokorne).
Prace najwyższej jakości, tworzone z pasją, ogromnym zaangażowaniem i energią włożoną w przygotowanie każdego elementu. Nasze anioły, obrazy , rzeźby maja w sobie” to coś”, sprawiły nam dużo radości, mamy nadzieję że wszyscy , którzy będą je oglądać dostrzegą ich piękno. Dzieło końcowe zaskoczyło samych wykonawców! Uczestnicząc w warsztatach będących procesem niezwykle twórczym, pozostał nam relaks, radość i satysfakcja z własnej twórczości. Zdobyte umiejętności i wiedza otworzą przed nami drzwi nowych doznań estetycznych.
Beata Mozolewska