http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1532/w9_copy.jpg

Włóczka to materiał, który cieszy się szerokim zainteresowaniem i przydaje się do różnego rodzaju rękodzieła. Poza tym jest dostępna w wielu kolorach i grubościach. Dzięki projektowi "Czas na lepsze jutro" uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach związanych z wykonaniem zabawek i dywaników z pomponów. W czasie zajęć projektowych zadaniem uczestników było wykonanie elementów dekoracyjnych wykorzystując przy tym materiały i narzędzia zakupione w ramach projektu. Maszynki do pomponów o różnych wielkościach posłużyły uczniom do wykonania skrzatów. Praca była dwuetapowa. Na początku uczyliśmy się wykonywać pompony, potem dorabialiśmy czapeczki z kolorowej włóczki. Powstały też urocze zawieszki w kształcie czerwonych i zielonych jabłek, breloczki z barwnych serduszek oraz pomponowy dywanik. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obręcze dziewiarskie i młynek dziewiarski, dzięki którym uczestnicy mogli wykonać kominy na szyję. Ręczne wykonanie przedmiotów to jedna z czynności, która podobała się dzieciom. Na zajęciach uczniowie mieli okazję ćwiczyć motorykę małą, doskonalić swoją kreatywność i precyzyjność. Zajęcia służyły wyciszeniu, relaksacji i uwolnieniu od napięć zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych.         

Galeria

Agnieszka Ambrożko