http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1539/s13_copy.jpgUczestnicy biorący udział w projekcie mieli możliwość nauki samodzielnego wykonywania jesiennych i zimowych dekoracji. Wspólne tworzenie ozdób okazało się świetną zabawą, podczas której powstało wiele pełnych uroku dekoracji. Z pomocą nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz inspirując się wzorami zaczerpniętymi z Internetu, wykonali oni jesienne dekoracje wiszące na bazie koła z wikliny,  dekoracje w słoikach i stroiki ze świecami w filiżankach. Wykorzystali do tego suszone trawy, gałązki, szyszki, plastikowe elementy przyrodnicze oraz mech. Wykonując świąteczne (bożonarodzeniowe) dekoracje myśleli gównie o dekoracji stołu wigilijnego. Spod ich ręki wyszły piękne, duże stroiki na deseczkach, mniejsze dekoracje w kubeczkach oraz stojące dekoracje na metalowej obręczy.
W swoich pracach użyli oni sztuczne igliwie, imitacje różnych gałązek w kolorze złotym i srebrnym oraz inne plastikowe materiały florystyczne, bombki, rożne ozdoby choinkowe i wstążki. A wykorzystując świąteczne figurki, małe choineczki oraz sztuczny śnieg, stworzyli dekoracje przedstawiające zimowy krajobraz. W czasie prac warsztatowych wykorzystywane były pistolety do gorącego kleju, co wymagało dodatkowej ostrożności i skupienia uwagi. Uczestnicy projektu po raz pierwszy spotkali się tu też z gąbką florystyczną, byli zaskoczeni sposobem jej wykorzystania i łatwością z jaką można ją przycinać. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a powstałe stroiki z pewnością upiększą każde wnętrze.
Biorąc udział w warsztatach uczestnicy projektu „Czas na lepsze jutro" mieli okazję poprawić sprawność manualną, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość. Rozwinęli pomysłowość, wyobraźnię przestrzenną i wyostrzyli zmysł estetyczny. Podczas zajęć zadeklarowali chęć wykonania podobnych prac w domu.
Edyta Kondrat