http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/52.jpg11 grudnia uczniowie klas: IV, VI-VIII A i B, VIII SPU, a także klasy IV-VIII SPL z Paniami Ewą Wińska, Beatą Mozolewską oraz Julitą Nelke i Małgorzatą Taudul wyjechali do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Mieliśmy przyjemność obejrzeć wspaniałe przedstawienie muzyczne „Gwiazdka we Dworze z Bobry Wielkiej", podczas którego wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki oraz przypomnielismy sobie zwyczaje wigilijne. Po przedstawieniu wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne: pokaz tradycyjnego wypieku opłatka przeplatany opowieściami o zwyczajach ludowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Zobaczyliśmy, jak dawniej wyglądał świąteczny wystrój wiejskiej chałupy, jakie potrawy królowały na wigilijnym stole oraz jak odbywał się dawniej wypiek opłatków. Oczywiście, nie obyło się bez degustacji. Świeży, pachnący, chrupiący opłatek, smakował każdemu. Miłym akcentem na zakończenie wizyty w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej był dla wszystkich dzieci czas, kiedy mogliśmy samodzielnie wykonać pocztówki świąteczne metodą drzeworytu. Dowiedzieliśmy się również, jak wykonywało się kartki bożonarodzeniowe i kto wymyślił nazwę pocztówki. W świątecznym nastroju wspólnie spędziliśmy czas w skansenie.

FILM