http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1550/w4_copy.jpgKażdego roku, gdy tylko poczujemy klimat świąt, wszyscy z niecierpliwością czekamy na choinkę i prezenty. 20 grudnia, grupa wychowanków SOSW w Sokółce –klasa 6-8spu pod opieką p.Iwony Gieniusz oraz przedszkolaki z grupy „Jagódki” z p.Agatą Gieniusz odwiedziły Majątek Howieny w Pomigaczach, który za sprawą świątecznej magii przemienił się w Wioskę Świętego Mikołaja.
Była to doskonała okazja do podziwiania bożonarodzeniowej szopki, w której, oprócz urokliwej scenki z Betlejem, znaleźliśmy prawdziwego osiołka, kucyka i owieczkę. Zajrzeliśmy również na pocztę, gdzie każdy mógł stworzyć swój własny list do Mikołaja i wrzucić do magicznej skrzynki. Dzięki niej ta, jakże ważna korespondencja, z pewnością dotrze do adresata.
W Magazynie Prezentów zobaczyliśmy jak wiele serca Elfy wkładają w swoją pracę – to właśnie one wspierają Mikołaja w jego pracy. Ogromną radość sprawiło podopiecznym również mini zoo z prawdziwymi reniferami z Laponii.
Ostatnim punktem naszej wędrówki była Chata Świętego Mikołaja, gdzie osobiście przyjął nas dostojny gospodarz i wręczył każdemu drobny upominek.
Ta, pełna magii świąt Bożego Narodzenia wycieczka. Dostarczyła podopiecznym wiele pozytywnych emocji i miłych wspomnień.