http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1558/k15_copy.jpgTradycją naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie. Od 8lat zbieramy się wszyscy i podtrzymujemy naszą polską tradycję. To dzień, kiedy Bóg się rodzi poraz kolejny, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. To czas kiedy w pamięci odżywają świąteczne zwyczaje- blask choinki, smak domowego makowca, niecierpliwie rozwiązywane wstążeczki prezentów… I w tej atmosferze pełnej duchowych  wzruszeń, ciepła i harmonii wybrzmiały najpiekniejsze pod względem melodii i treści polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu 32 uczestników. Śpiewano solowo, zespołowo z akompaniamentem i podkładem muzycznym. Dźwięczne, mocne głosy brzmiały z zadumą, ale też i z radością w melodyjnych kolędach. Mogliśmy też usłyszeć wersję z podkładem instrumentalnym jak również z użyciem komunikacji wspomagającej-gestów, mimiki, ruchu. Wszyscy wykonawcy włożyli w występ wiele serca, a najbardziej cieszy postawa najmłodszych artystów, którzy znakomicie poradzili sobie z tremą i pięknie zaśpiewali niełatwe utwory. W tegorocznym przeglądzie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania i nagrody za anielskie wykonanie kolęd i pastorałek.Przyznano również nagrody specjalne i statuetki, które otrzymali: uczniowie klasy I-IIISPL ( Emilka, Jakub, Miłosz, Kacper, Zuzanna, Alan) , za wykonanie pastorałki: „ W drodze do stajenki” z „ akompaniamentem” tekturowych instrumentów muzycznych (własnoręcznie wykonanych) opiekunem artystycznym była Pani Edyta K.Drugą nagrodę specjalną otrzymali uczniowie klasy II-IIISPU Adam i Agnieszka, którzy kolędę:Julajże Jezuniu i Mizerna cicha wykonali na dzwoneczkach, a przygotowała ich Pani Katarzyna D.
Miłym akcentem naszego spotkania staje się wspólne śpiewanie karaoke- to specjalny moment dla tych wszytkich, którzy jeszcze nie nabrali odwagi do scenicznego występu. Tegoroczny przegląd zakończył utwór świąteczny „Jingla Bells”z wplecionymi elementami tańca i słodkim akcentem przygotowanym przez Pana Starostę Piotra Rećko.
VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek przebiegał w blasku zabawy choinkowej, podczas której odwiedził nas Mikołaj wręczając uczniom paczki- sponsorem których był Pan Marcin Piasecki. Dziękujemy z całego serca.
Organizatorem Przeglądu była Pani Beata Mozolewska ,Agnieszka Ambrożko, Iwona Gieniusz.