https://www.soswsokolka.pl/images/407390815_853327210132726_6813631490053115333_n_cza.jpghttps://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1556/c1_copy.jpgOd początku września uczniowie SOSW brali udział w projekcie „Czas na lepsze jutro” współfinansowanym ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Od zależności ku samodzielności” i Powiatu Sokólskiego we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im Janusza Korczaka. Podsumowanie wszystkich zrealizowanych w ramach projektu działań miało miejsce podczas Jasełek, a w wydarzeniu tym brał udział Starosta Sokólski Pan Piotr Rećko.
W ramach projektu „Czas na lepsze jutro” w naszej placówce odbyły się warsztaty umożliwiające zdobycie umiejętności z zakresu wykonywania tkanin techniką tkacką zwaną Latch-hook, czyli tkanie igłą smyrneńską, warsztaty z wykonywania jesiennych i zimowych stroików okolicznościowych, warsztaty z wykorzystaniem Powertex’u - czyli konstruowanie postaci z popiersi na cokole: anielic, elfów lub innych bóstw. Były także warsztaty z wykonywania zabawek i dywaników z pomponów, warsztaty rozwijające umiejętność wykonywania bransoletek z użyciem dysku kumihimo oraz na szydełku, a także warsztaty z zakresu zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Wychowankowie SOSW wzięli również udział w pełnej przygód i nowych doświadczeń wycieczce do Torunia i Bydgoszczy. Kulminacją podjętych działań był Piknik Integracyjny, podczas którego cała społeczność Ośrodka i zaproszeni goście mogli podziwiać efekty pracy uczniów powstałe podczas warsztatów. W celu uwiecznienia projektu „Czas na lepsze jutro” powstała książka – album ze zdjęciami przedstawiającymi aktywność uczniów biorących udział w niniejszym projekcie.
Biorąc udział w warsztatach uczestnicy projektu „Czas na lepsze jutro" mieli okazję poprawić sprawność manualną, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, rozwinęli pomysłowość i wyobraźnię przestrzenną. Warsztaty dały uczestnikom mnóstwo satysfakcji i radości z powstałych dzieł. Wszystkie prace tworzyli oni z niezwykłym zaangażowaniem. Zajęcia służyły wyciszeniu, relaksacji i uwolnieniu od napięć zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych. Wspólna wycieczka z kolei służyła integracji młodzieży i dała możliwość bliższego poznania pięknych polskich miast.
Projekt „Czas na lepsze jutro” był czasem intensywnej pracy, przyniósł wiele nowych doznań i na długo zapadnie w naszej pamięci.                                                                   Galeria