http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

https://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_1579/w5_copy_t2.jpgJasełka i spotkanie wigilijne w SOSW w Sokółce zakończyło cykl działań w ramach kolejnej 6 edycji akcji „Razem na święta”.
Celem naszej inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. W tym przedświątecznym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
Rozpoczęliśmy od spotkania z Mikołajem, który odwiedził w tym dniu wszystkich uczniów, tym razem w „Pralni”- którą postanowił w ten dzień uroczyście otworzyć w naszym Ośrodku. Jedną z atrakcji tego dnia była sesja zdjęciowa z Mikołajem w pralni.Święty Mikołaj pamiętał również o słodkim upominku dla każdego ucznia. Zabawy było, co nie miara, a przy okazji powstały piękne fotografie.
Każda sala lekcyjna przybrała odświetny charakter, zabłysły świąteczne lampki na choince, popłynęły pierwsze świateczne melodie. Rozbłysła świąteczna iluminacja przed szkołą. Choinka w holu szkoły, przyozdobiona w ozdoby z papieru, wykonane przez uczniów wszystkich klas, była najpiękniejszą choinką „na świecie”, byliśmy z niej dumni. W ramach akcji przeprowadziliśmy następujące działania wolontariackie: ”Owoce i warzywa dla Stadniny koni w Geniuszach”, wykonaliśmy kartki świąteczne dla Emerytów, podczas „Tygodnia piernika” uczniowie upiekli pyszne pierniczki, pięknie zapakowali, a następnie obdarowali nimi Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo Pielęgnacyjnego w Krynkach pod opieką Pani Ewy.
Uczniowie wszytkich klas wykonali własnoręcznie drobny upominek i kartkę świąteczną, by w dzień wigilijny obdarować najbliższych, potrzebujących, znajomych i przyjaciół. Uruchamiając własną jakże bogatą wyobraźnię wykonali piękne ozdoby świąteczne ph: „ Zróbmy soś z niczego”- które stworzyły świąteczną galerię na holu szkolnym.Organizatorem tego przedsięwzięcia był Pan Zenek.Nie zapomnieliśmy również o najbardziej potrzebujących, zorganizowaliśmy zbiórkę owoców i warzyw,dla naszych czworonożnych przyjaciół , z którymi spotykamy się na co dzień podczas hipoterapii. W przeddzień wigilii nasza paczka dotarła z wolontariuszami do Stadniny koni w Geniuszach.
Gorące podziekowania należą się wszystkim tym, którzy włączyli się całym sercem w naszą akcję. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Marcinowi Piaseckiemu i Panu Staroście Piotrowi Rećko, bo to dzięki ich wsparciu finansowemu poraz kolejny na twarzach naszych uczniów zagościł uśmiech.
Barbara Bush żona Georga Busha powiedziała: „Każdy ma coś, co może dać innym”- my społeczność Ośrodka daliśmy tyli ile zdołaliśmy, jesteśmy z tego dumni. Siła pomocy potrafi zdziałać cuda!
Beata Mozolewska