http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_127/dsc09452.jpg

10 czerwca 2013r. młodzież z klasy I-II-III Zasadniczej Szkoły Zawodowej SOSW w Sokółce pod opieką wychowawcy p. Bożeny Mróz uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Społecznego Ziemi Sokólskiej przy Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce. Naszą wycieczkę oprowadzała pani przewodnik. Opowiadała bardzo przystępnie i barwnie.

Muzeum mieści się w centrum Sokółki, w XVIII wiecznym budynku z okresu działalności podskarbiego nadwornego litewskiego Antoniego Tyzenhauza. Zbiory zgromadzone są w działach: historycznym, tatarskim i etnograficznym i obrazują przeszłość Ziemi Sokólskiej, jej różnorodność pod względem kulturowym i wyznaniowym. Młodzież mogła zobaczyć około  2 tysięcy eksponatów i dokumentów obrazujących dzieje Sokólszczyzny, które pochodzą z darów mieszkańców.

Obejrzeliśmy również wystawę czasową: "Żydzi sokólscy - wspomnienie". Prezentowała ona fragment historii społeczności, która przez wiele wieków mieszkała w Sokółce, a jej dzieje brutalnie zakończyła II wojna światowa. Na wystawie zaprezentowane były pamiątki i informacje o żydowskich mieszkańcach Sokółki. Wycieczka była wspaniałą lekcją historii i bardzo się wszystkim podobała. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.