http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_131/18.jpgDrugi dzień obchodów święta naszej szkoły miał miejsce dnia 13.06.2013 roku  na terenie zielonym przy ośrodku. Właśnie tam, już po raz kolejny odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Podlasia, pn. „Wielkie Święto Małego Człowieka”, którego organizatorem była nasza szkoła. Punktualnie o godz. 10.00 p. kierownik internatu Beata Tur i p. Zyta Biernacka powitały bardzo serdecznie wszystkich zebranych, po czym przekazały głos prowadzącym, czyli ucz. Izabeli Matyskiel i ucz. Krzysztofowi Możejko. Następnie nastąpiło przypomnienie i wspólne odśpiewanie hymnu  towarzyszącego od zawsze tej uroczystości: „Bo co może mały człowiek…”.

W końcu nadszedł długo przez wszystkich oczekiwany moment, mianowicie przyszła kolej na zaprezentowanie przez uczestników imprezy plenerowej umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich. W tegorocznym przeglądzie mogliśmy podziwiać talent i zdolności dzieci i młodzieży z 12 placówek województwa podlaskiego. Swój repertuar artystyczny zaprezentowali: uczniowie z Zespołu Szkół Nr 12 w Białymstoku, Zespołu Szkół Nr 16 w Białymstoku, SOSW im. W. Kikolskiego z Białegostoku, Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II z Bielska Podlaskiego, SOSW w Hajnówce, SOSW w Długoborzu, Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce, Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” WTZ w Sokółce, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Perkach karpie, przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 68 J. Korczaka w Białymstoku oraz wychowankowie z naszego ośrodka. Uczestnicy,  za trud włożony w przygotowania do występów otrzymali dyplomy, pamiątki z przeglądu oraz drobne upominki. Po występach dzieci i młodzieży przyszedł czas na niespodziankę w postaci występu zespołu muzycznego Ewa Band. Muzycy swoim śpiewem i graniem porwali do tańca wszystkich zebranych.

Podczas imprezy plenerowej nie mogło zabraknąć różnego rodzaju atrakcji: było malowanie twarzy, a nasi wychowankowie w przebraniach klownów, elfów oraz przeuroczego smoka. przysparzali wielu uśmiechów i radości. Ponadto goście festiwalu mogli skosztować regionalnych przysmaków oraz podziwiać na stoiskach rękodzielniczych piękne wytwory własnoręcznie wykonane przez dzieci i młodzież z niepełnosprawnością. W trakcie trwania imprezy powstawał piękny obrazek na płótnie malowany farbą, do którego każdy mógł dorysować dowolny element.

Opiekę medyczną podczas i imprezy sprawowała pani pielęgniarka z naszego ośrodka. Oprócz tego pomocą służyli wolontariusze z sokólskich szkół średnich.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i prawidłowego przebiegu przeglądu, w szczególności sponsorom składamy serdeczne podziękowania...i do zobaczenia za rok!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.