http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_140/dsc00376.jpg

02.10.2013r. uczniowie klasy III PdP pod opieką wychowawcy p. Elżbiety Szomko uczestniczyli w spotkaniu z sokólskim rzeźbiarzem panem Piotrem Szałkowskim. Przyuczamy się do zawodu stolarz, więc to spotkanie było dla nas bardzo inspirujące. Poznaliśmy tajniki wykonania rzeźby, płaskorzeźby. Dowiedzieliśmy się, że drzewo stosowane przez rzeźbiarza to najczęściej dąb lub lipa. Obejrzeliśmy narzędzia pracy.

Pan Piotr zaprezentował nam ewenement - grabie, które grabią od siebie oraz grabie dla tych, co nie lubią robić nic. Zaprosił nas również do swojego królestwa - warsztatu pracy i domu, w którym ma małą izbę pamięci. Obejrzeliśmy tam różnego typu dzieła: zachwycającą ostatnią wieczerzę, gobeliny tkane w okolicach Janowa, rzeźby z gliny artystów białoruskich, dwanaście stacji drogi krzyżowej, które Pan Piotr wykonał do kościoła w Lipinie.

To niezwykłe spotkanie zainspirowało niektórych z nas - spróbujemy swoich sił jako początkujący rzeźbiarze. Zdjęcia