http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_141/dsc_0015.jpgW dniach 25 i 26 września grupa uczniów z Ośrodka była w Warszawie. Hasłem przewodnim był sport i miejsca z nim związane. Tuż po przyjeździe zjedliśmy smaczny obiad w gościnnym Zespole Szkół Specjalnych nr 91 przy ulicy Weterynaryjnej. 
Pierwszym punktem na mapie naszego wyjazdu było kino 3D. Okulary włożone na nos, przeniosły nas w świat magii i sprawiły że „chciało się łapać latające w filmie bańki mydlane w ręce”.
Kolejnym punktem naszej wyprawy był Turniej Gry w Kręgle. Każdy przewrócony kręgiel był przeliczany na punkt. Najwięcej ich i tym samym I miejsce zdobyła reprezentantka naszej szkoły Natalia Krysiuk. „Rozgrywki bowlingowe” w kręgielni sprawiły że w naszych brzuchach zagościło uczucie głodu. To był czas, w którym pojechaliśmy tramwajem do pizzerii Dominium, aby obejrzeć pokaz przyrządzania pizzy. Mieliśmy możliwość wybrania dodatków do pizzy. „Strzałem w dziesiątkę”, a raczej w pysznym smakiem okazała się Margerita w rozmiarze XXL z podwójnym serem.

Kolejny dzień powitał nas deszczem, ale nie przeszkodził w rozegraniu Integracyjnego Turnieju Gry w Boccie. Każda drużyna: czerwona, niebieska, żółta utworzona była z uczniów naszej szkoły i szkoły z Warszawy. I miejsce zajęła drużyna czerwona, w skład której weszłanasz uczennica Monika Kieda. II miejsce zajęła drużyna niebieskich w składzie której znalazły się nasze dziewczyny: Renata Furman, Natalia Krysiuk i Magdalena Picewicz. III miejsce zajęła drużyna żółta, a w niej reprezentanci naszej szkoły: Paweł Piwowarczyk i Łukasz Sadkowski.
Padający deszcz troszeczkę utrudnił nam zwiedzanie Stadionu Narodowego i jego zakamarków: szatni piłkarzy, sali konferencyjnej, loży „vipowskiej”.
Muzeum Sportu i Turystyki również nie pozostało nam obce: obejrzeliśmy w nim przybory, sprzęty sportowe wykorzystywanie w dawnych czasach oraz obecnie. Z sentymentem oglądaliśmy kajak Jana Pawła II ,którym pływał na Mazurach w czasach swojej młodości. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w McDonaldzie. Pyszne hamburgery zjedliśmy w drodze powrotnej do domu.

Serdecznie dziękujemy: Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej, Uczniom Zespołu Szkół Specjalnych nr 91 w Warszawie przy ulicy Weterynaryjnej za miłą atmosferę, otwartość, życzliwość.

Pani Halince Kowalskiej, p. Ani Arciszewskiej i p. Ani Kruszyńskiej za rozgrywki sportowe, za opiekę i towarzyszenie nam w naszej wycieczce.

Pani Iwonie za pilotowanie nas po ulicach Warszawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Elżbieta Margielewicz
i Zuzanna Szarkowska –Czeczko.