http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_139/36.jpgKażdy nowy rok szkolny w naszej placówce jest wielkim wydarzeniem i rozpoczynamy go bardzo uroczyście. Nową tradycją stało się organizowanie jego rozpoczęcia w formie pikniku - imprezy plenerowej, dla wszystkich wychowanków, pracowników, zaproszonych gości i mieszkańców naszego miasta. Impreza odbyła się w dn. 03.10.2013 r. na placu przed budynkiem kina „Sokół” w Sokółce.

To już nasze trzecie spotkanie ze społecznością Sokółki, które ma na celu pokazanie naszemu miastu istnienie takiego miejsca jakim jest nasz Ośrodek. 

Prowadząca - p. Katarzyna Dylewska wraz z towarzyszącymi jej krasnalami uroczyście rozpoczęła imprezę, witając wszystkich zebranych, rodziców, nauczycieli, uczniów, gości przybyłych z innych placówek słowami: „Piknik dziś mamy, więc do wspólnej zabawy zapraszamy, będzie radości co niemiara, bo uśmiech i humor to jest nasza najlepsza zabawa”.

Zorganizowana impreza miała na celu nie tylko wspólne, miłe spędzenie czasu, ale też promowanie Ośrodka oraz umiejętności artystycznych naszych wychowanków w środowisku lokalnym. Aby uczestnicy wzajemnie się zintegrowali, prowadząca zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania z krasnalami piknikowej piosenki: „Hej ho, hej ho, do szkoły by się szło!”.
Następnie przyszła kolej na prezentacje piosenek, zabaw i układów tanecznych przygotowanych przez naszych wychowanków pod opieką wychowawców klas.

Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi wychowankowie z klas I-II SPU oraz II-III SPU pod kier. p. Marty Biedź i p. Elżbiety Margielewicz w tańcu „Macarena”. Następnie starsi wychowankowie z klas I-IV SPU pod kier. p. D. Kozłowskiej, z kl. I-II GU pod kier. p. Iwony Gieniusz, kl. III GU pod kier. p. Lucyny Taudul, kl. V SPL, I-III GL pod kier. p. Lili Zajkowskiej , kl. I-II PDP pod kier p. Małgorzaty Zarachowicz, kl. II PDP pod kier. p. Beaty Mozolewskiej, kl. III PDP pod kier. p. Elżbiety Szomko, kl. I-II ZSZ pod kier. p. Bożeny Mróz zaprezentowali się w przygotowanych zabawach, układach ruchowych i programach artystycznych, zachęcając wszystkich zebranych do czynnego udziału.

Wesoło bawiły się nie tylko dzieci, ale też i dorośli! Przerwy między prezentacjami artystycznymi uatrakcyjniły zabawy prowadzone przez krasnale. Wszyscy głodni i zmarznięci mogli się pokrzepić pyszną grochówką i gorącą herbatą, przygotowaną przez nasze niezawodne panie kucharki. Wszyscy najmłodsi goście zostali obdarowani przez krasnali pamiątkowymi balonikami i gorącymi buziakami. Podczas trwania Pikniku na naszym stoisku rękodzielniczym przygotowanym przez p. Bożenę Rećko, można było obejrzeć i nabyć wytwory rękodzielnicze naszych wychowanków.

Te miłe, wspólnie spędzone chwile szybko dobiegły końca. Wspomnienia z dzisiejszej imprezy będą nam towarzyszyć przez cały rok, z utęsknieniem będziemy czekać na kolejny piknik!

Wszystkim obecnym gościom serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wspólną zabawę. Miło nam, że pamiętacie państwo o naszej placówce i naszych wychowankach.

Redakcjom sokolka.pl oraz isokolka.eu składamy wielkie podziekowania  za obecność i ekspresową relację na stronach internetowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii.

Tegoroczny Piknik Inaugurujący nowy rok szkolny 2013/2014 został przygotowany przez Zespół Promocyjny Ośrodka pod przewodnictwem p. Katarzyny Dylewskiej.