http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_147/o1.jpg10.10.2013r. w internacie SOSW w Sokółce odbyły się „Otrzęsiny”, które organizowane były przez Młodzieżową Radę Internatu pod opieką p. Beaty Tur. W antycznej scenerii nowoprzybyli wychowankowie zostali poddani próbie, czy mogą dostąpić zaszczytu wejścia na szczyt zwany „Internat”, czyli w szeregi „internackiej braci”.

Przed obliczem „Zeusa” – Andrzeja i innych bogów greckich swoje umiejętności prezentowali: Damian Ćwikliński, Izabela Kowejsza, Damian Zawadzki, Paweł Zawadzki, Karol Ryszkiewicz, Martyna Krempa, Monika Kieda, Szymon Klimowicz, Krystian Fiedorowicz.

Nimfy wprowadziły nowoprzybyłych wychowanków przed oblicze „Zeusa”. „Zeus” – najwyższy z bogów zapowiedział, że kandydaci do Internatu muszą przejść egzamin. Bogini mądrości – „Atena” – Iza, zaproponowała, aby każdy z bogów przygotował jakieś zadanie kandydatom.

Nowoprzybyli wychowankowie zostali poddani szeregowi prób: z zakrytymi oczami musieli „zjeść kredę” (z wafla ryżowego), spróbować napoju bogów – nektaru (soku z cytryny), bez użycia rąk spożyć kozie mleko i karmę bogów (wypić z miseczki mleko i zjeść chrupki), w parze wykonać taniec, utrzymując balon między głowami tańczących, zaprezentować skoki przez skakankę w dwójkach oraz wykazać się wiedzą na temat życia w internacie.

Kandydaci do Internatu, swoją odwagą, zwinnością, sprytem i pomysłowością udowodnili, że zasługują na zaszczyt wstąpienia w mury internatu. „Zeus” wydał werdykt, że mogą nosić dumne miano mieszkańca „Internatu”.

Na zakończenie otrzęsin –  kandydaci do „Internatu” przed obliczem „Zeusa” złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali od starszych kolegów drobne upominki.

Nowoprzybyli wychowankowie bardzo dobrze bawili się w czasie otrzęsin. Zabawa zakończyła się poczęstunkiem i dyskoteką. Za rok wystąpią w roli gospodarzy imprezy i będą przyjmować następnych kandydatów do „internackiej braci”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.