http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_154/park6.jpgPo raz kolejny wychowankowie internatu w nagrodę za swoje dobre zachowanie w miesiącu październiku wyjechali 04.11.13 r. pod opieką wychowawców internatu p. M. Hołowni- Iwanow i p. B. Boguszewskiej do Parku linowego w Podjanowszczyźnie k. Sokółki. Najwięcej punktów zdobyli: Anna Czarnomysa, Anna Baranowska, Sylwia Gilewska, Ewa Kasiańczuk, Andrzej Świetlicki i Magdalena Picewicz.  

Do Parku linowego uczestnicy wyjazdu pojechali pierwszy raz, więc mieli do pokonania trasę niską wysokości ok. 2m. Czekało na nich 16 przeszkód. Zostali wyposażeni w zestaw do asekuracji. Przed wejściem na trasę każdy przeszedł szkolenie podstawowe.
Atrakcje na trasie to: huśtawki, kładka prosta, belki V, makarony, tunel z siatki, surfer, kładka zygzakowata, siatka pionowa, wagi, palisada, most zwodzony dwukrotny, siatka pozioma, kaskada skoku, kłoda, platformy H, tyrolka zjazdowa.
Przejście odbywało się pod czujnym okiem instruktorów. Wszyscy dzielnie pokonali trasę, choć nie była ona wcale taka łatwa!
Dodatkową atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Ta przygoda na długo pozostanie w pamięci wychowanków. Mają nadzieję, że na wiosnę znowu się tam wybiorą, aby zmierzyć się z kolejną trasą! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.