http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_158/dsc00533.jpg15 listopada 2013 roku na zaproszenie nauczycielki p. Elżbiety Szomko gościliśmy w naszym ośrodku  niezwykłych gości – grupę przedszkolaków z Przedszkola nr 3 w Sokółce. Okoliczność spotkania to ważne wydarzenie z naszej historii - rocznica odzyskania niepodległości. Przedszkolaki przybliżyły nam temat prezentując montaż słowno-muzyczny „Dzień Niepodległości” przygotowany pod kierunkiem nauczycielek p. Alicji Karawaj i p. Pani Joanny Jagiełło.

Dzięki tej prezentacji przedszkolaków cofnęliśmy się w czasie i przypomnieliśmy sobie jak to wszystko było, co się wydarzyło. Recytację wierszy o treściach patriotycznych przeplatały przepiękne pieśni min; „Przybyli Ułani pod okienko’, „O mój rozmarynie”, „Marsz pierwszej brygady”. „Maszerują strzelcy”. „Wojenko. wojenko”. Szczególnie wzruszyły nas słowa piosenki pt: „Niepodległość” i utwierdziły w przekonaniu jak ważna jest wolność, którą wywalczyli dla nas Polscy żołnierze.

„Niepodległość - trudne słowo. Może ono znaczy,

coś ważnego w naszym życiu. Kto mi wytłumaczy?

Tak to słowo bardzo ważne. Jeśli słuchać umiesz.

To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.

Uwięziony ptak nie śpiewa.

A czy wiesz dlaczego?

Bo nie spotkasz nigdy w klatce,

Ptaka szczęśliwego”

 

Brawami i słodyczami nagrodziliśmy naszych gości .Współpracę chcemy  kontynuować, a za występ ślicznie dziękujemy „małym-wielkim” artystom, ich rodzicom, dyrekcji i nauczycielom Przedszkola nr 3 w Sokółce. Zdjęcia

Elżbieta Szomko