http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_173/rewia8.jpgW dniu 11.12.2013r. 20-osobowa grupa wychowanków internatu SOSW w Sokółce, pod opieką wychowawców: p. B. Rećko, p. M. Hołownia-Iwanow, p. E. Wińskiej i p. K. Dylewskiej uczestniczyła w wyjeździe do Białegostoku na „Moskiewską Rewię na lodzie”. To niezwykłe, fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci zostało oparte na motywach baśni Charls’a  Perraulta  pt. „Śpiąca Królewna” i zaprezentowane na białostockim lodowisku. Widowisko wyreżyserowane zostało przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową. Jego atrakcyjność podniosły dodatkowo oryginalna oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, niezwykłe kostiumy aktorów, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne. Prezentowane baśniowe widowisko dodatkowo uświetniły postacie z innych bajek i baśni, które przewijały się podczas całego spektaklu. np. Czerwony Kapturek, Kot w butach, Kopciuszek, Krasnoludki.

Wrażenia po obejrzeniu Rewii przez naszych wychowanków były niesamowite a ich zachwytom nie było końca. Dla wielu dzieci atrakcją był również przejazd koleją do Białegostoku. Korzystając z okazji nasi wychowankowie zwiedzili również białostockie Zoo, gdzie obejrzeli zwierzęta, które nie zapadły jeszcze w sen zimowy. Największym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych dzieci cieszyły się niedźwiedzie. Zmęczeni ale pełni wrażeń i niezwykłych przeżyć, wychowankowie wrócili pociągiem do Sokółki.

Wyjazd na Rewię był nagroda dla wychowanków za dobre zachowanie w miesiącu listopadzie i grudniu, więc mogli w nim uczestniczyć tylko najgrzeczniejsi, dlatego właśnie warto się starać.

Wycieczka była możliwa dzięki funduszom uzyskanym ze sprzedaży świątecznych ozdób (bombek), które nasi wychowankowie wykonali pod kierunkiem p. Bożeny Rećko. Galeria