http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/sp_z_psych2.jpg16.12.2013 r. uczniowie klasy III pdp po raz kolejny spotkali się z Panią psycholog Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Sokółce Anną Sawicką. Tematem zajęć była nauka nazywania uczuć jakich doświadczają inni i my sami. Ekspresja emocji jest sprawą uniwersalną, tzn: większość osób pokazuje podobnie swoje emocje, jednak istnieją różnice indywidualne. Najwięcej informacji co dzieje się z człowiekiem odgadujemy z wyglądu jego twarzy. Ludzka mimika jest bardzo bogata. W trakcie ćwiczeń praktycznych nauczyliśmy się rozpoznawać i nazywać min: strach, złość, smutek, radość. Zrozumieliśmy, że to rozpoznawanie i nazywanie emocji jest niezwykle istotne. Bo nazwać emocje, to jakby złapać je w garść i przytrzymać. Kiedy już się je schwyta, można je obejrzeć z dystansu, zastanowić się, czy mamy ochotę pokazać je innym, a przede wszystkim nie pozwolić im za bardzo się rozbrykać. Im sprawniej człowiek potrafi to robić, tym lepiej radzi sobie nawet z groźnymi uczuciowymi burzami. A to daje poczucie siły i zadowolenia z samego siebie. Spotkanie zorganizowała nauczycielka pani Elżbieta Szomko