http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_177/wigilia_25.jpg„Jakaś światłość nad Betlejem się rozchodzi

W środku nocy przerażony świat się budzi

Dzisiaj Chrystus tutaj właśnie się narodził

Do nas przyszedł bo ukochał wszystkich ludzi”.

W grudniowe popołudnie, tradycyjnie jak co roku, cała społeczność Ośrodka oraz zaproszeni goście zgromadzili się wspólnie na uroczystej Wigilii. Ten najbardziej magiczny wieczór w roku rozpoczął się od jasełek w wykonaniu naszych wychowanków, które rozegrały się w niezwykłej betlejemskiej scenerii i były przeplatane pięknymi, polskimi kolędami. Cała społeczność połączyła się we wspólnej modlitwie zainicjowanej przez gościa- duszpasterza z Kościoła na Osiedlu Zielonym oraz we wspólnym śpiewie znanej kolędy „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Pani Dyrektor Ośrodka - M. Tolko- Kuziuta uroczyście powitała wszystkich zebranych, oraz zaproszonych gości i złożyła wigilijne życzenia. Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie serdecznych, świątecznych życzeń. Wszyscy zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, gdzie każdy mógł spróbować przepysznych potraw przygotowanych przez nasze panie kucharki. Naszą uroczystość uświetnił występ kolędników z grupy teatralnej „Maska”, którzy „przybyli po kolędzie”.

 „My z kolędą do Waszmości,

Jeśli chcecie to nas gośćcie.

Jeśli szkoda dla nas czasu,

To wygońcie nas do lasu.”

 Przypomnieli nam oni o zanikającej już tradycji, umilili czas zebranym swoim zabawnym występem a na koniec złożyli wszystkim świąteczne życzenia:

„Niech się te życzenia spełnią wszystkim wszędzie,

Tego Wam życzymy dzisiaj po kolędzie”.

Ale najbardziej wyczekiwanym momentem tego niezwykłego wieczoru było przybycie samego Świętego Mikołaja, który w towarzystwie swoich pracowitych elfów zjawił się aż z dalekiej Laponii, by wręczyć wszystkim zebranym wymarzone prezenty. Wszyscy goście i pracownicy zostali obdarowani puszystymi bombkami z piórek a dzieciaki otrzymały również słodkie prezenty. Aby uwiecznić te miłe wydarzenia, każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem i wspólnie z nim zaśpiewała kolędę ale te wspólnie przeżyte chwile pozostaną nie tylko na zdjęciach ale na długo w sercach i pamięci wszystkich zebranych. Ten magiczny, świąteczny wieczór dobiegł końca, na kolejny który przyjdzie dopiero za rok, wszyscy będziemy czekać z wielkim utęsknieniem.

Wigilię i Jasełka przygotowała społeczność internatu pod przewodnictwem p. kierownik B. Tur. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Zapraszamy również do odwiedzenia strony isokolka.eu, na której znajduja się zdjęcia pięknie udekorowanych kościołów sokólskich z okazji świąt Bożego Narodzenia. Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym udekorowali nauczyciele ośrodka z uczniami pod przewodnictwem pani dyrektor Marty Tolko-Kuziuta w ramach współpracy z tą parafią.