http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

/images/photoalbum/album_181/choinka1.jpg

Choinka Szkolna jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez dzieci i młodzież wydarzeń, dlatego też na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w SOSW w Sokółce. W tym roku zabawa odbyła się w środę, dnia 15 stycznia w godzinach 12.00-15.00 w świetlicy szkolnej.

Wszystkich zebranych powitały organizatorki zabawy, panie: Urszula Drewniak i Zuzanna Szarkowska-Czeczko. Witali się również sąsiad z sąsiadem, w parach witały się łokcie, bioderka, noski i kolanka. Po takim miłym rozpoczęciu dwie rodziny – drużyny reprezentujące wszystkich uczniów, udały się na wycieczkę do ZOO. Zarówno tatusiowie, mamusie, Jacki, Witki, Zosie, Azory, jak i pozostali uczniowie mieli dużo uciechy, kiedy do swego zadania przystępował słoń. Kiedy „wycieczka” dobiegła końca, rozległy sie głośne dźwięki utworów granych przez zespół MEGAM, który tradycyjnie, zapewnił oprawę muzyczną choinki.

Najbardziej oczekiwanym momentem było oczywiście przybycie Świętego Mikołaja. Uczniowie z niecierpliwością wyglądali go z okien swoich klas, ale jak to zwykle bywa z Mikołajem, zjawił się nie wiadomo kiedy i zaskoczył ich pukaniem do drzwi poszczególnych sal. Po paru minutach rozmów Święty Mikołaj stwierdzał, że wszyscy zebrani byli grzeczni i mimo przygotowanych w zanadrzu rózg, rozdawał słodkości. Każdy uczeń dostał również Mikołajową wróżbę na Nowy Rok. I tak oto padały słowa przestrogi typu: „Nie chcę Cię martwić, ale po tym cukiereczku przytyjesz 10 kg”, „Jeśli nie ograniczysz cukierków to będziesz musiał iść do dentysty”. Były też rady: „Zamiast siedzieć przy komputerze weź się za szydełkowanie”, „Wymarzona ocena już blisko, „Czas się ładnie uśmiechać do nauczyciela”. Nie mogło zabraknąć również przepowiedni: „Czeka Cię wygrana!”, „ Zacznij zbierać na kupony”, „W życiu daleko zajdziesz”,  „Kup sobie nowe buty!”…

Jednak to wesołe: „Rusz się wreszcie, bo zespół pojedzie do domu!”, które szybko rozniosło się wśród uczniów, spowodowało, iż wszyscy z wielką przyjemnością powrócili do tańca. Chociaż siarczysty mróz malował piękne obrazy na oknach, w świetlicy szkolnej panowała przemiła atmosfera i wszyscy zebrani bawili się naprawdę wspaniale. Na zakończenie Pani Dyrektor, w imieniu uczniów podziękowała organizatorkom za choinkowe szaleństwo.

Szczególne podziękowania należą się Przyjaciołom Ośrodka, którzy jak co roku zapewnili słodycze do choinkowych paczuszek a także p. Dorocie Kozłowskiej i zespołowi MEGAM za zapewnienie oprawy muzycznej, jak również wszystkim nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami podczas trwania zabawy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.