http://www.soswsokolka.pl/images/news/pogadanka1.jpgZimowe ferie zbliżają się do nas wielkimi krokami. Będzie to czas: wolnych dnii odpoczynku od zajęć szkolnych, beztroskich zabaw na śniegu, szalonych zjazdów na sankach. Jednak nie będzie to czas wolny od troski o własne bezpieczeństwo. Aby te ferie upłynęły nam bezpiecznie, dnia 24 stycznia br. spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej ze st. asp. Grzegorzem Stasiełukiem.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Policjant przypomniał wychowankom o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Przestrzegał przed urządzaniem ślizgawek na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Przypominał, że zjazdy na sankach mogę odbywać się tam, gdzie górki nie kończą się na ruchliwych drogach lecz w bezpiecznych miejscach. Przypomniał ,iż uczeń przebywający sam w domu może również stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Funkcjonariusz opowiedział o sposobach postępowania w kontaktach z obcymi osobami, a także o zagrożeniach mogących spotkać najmłodszych.

W drugiej części spotkania policjant przypomniał wychowankom o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz o tym, jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą bądź sprawcą czynu zabronionego. Policjant rozmawiał z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa i zagrożeń, na jakie są narażone starsze i samotne osoby. Słuchacze dowiedzieli się między innymi o metodach, jakie wykorzystują sprawcy, by okraść zbyt często ufnych i łatwowiernych ludzi.

http://www.soswsokolka.pl/images/news/pogadanka2.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/news/pogadanka3.jpg