http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_193/powitanie_wiosny_3_t2.jpgW dniu 21.03.2014 r. w internacie SOSW uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, zainicjowany przez członków Młodzieżowej Rady Internatu pod przewodnictwem jej opiekuna p. B. Tur. Dzień ten został ogłoszony „Dniem koloru zielonego” co oznaczało, że w naszej garderobie miał dominować kolor zielony i wiosenne akcenty. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i przygotowali zielone przypinki, nakrycia głowy i inne elementy, a niektórzy wychowankowie od stóp do głów wystąpili w kolorze zielonym.

Po śniadaniu najbardziej „zieloni” wychowankowie otrzymali za swoje pomysłowe przebrania i zielone akcenty, słodkie upominki ufundowane przez p. kierownik internatu. Wszyscy „zieloni’ pozowali wspólnie do pamiątkowego zdjęcia.

Następnie w myśl tradycji cala społeczność Ośrodka uczestniczyła w powitaniu wiosny i pożegnaniu odchodzącej zimy, paląc w ognisku symboliczną marzannę. Zdjęcia 

 „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno

W ogień cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!”