http://www.soswsokolka.pl/images/articles/kapita_ludzki_logo.jpg

http://www.soswsokolka.pl/images/articles/logo_ue.png

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu kształcenia uczniów klas 1-3 szkół podstawowych „Słoneczna edukacja - nauka przez zabawę”
realizowany przez SOSW Sokółka w Powiecie Sokólskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_197/konferencja_sosw_12.jpgW dn. 28.03.2014 r. w naszym Ośrodku odbyła się Konferencja Dzieci i Młodzieży ph. „Dziękuję, nie piję, nie palę, nie biorę…”, w której wzięli udział uczniowie Ośrodka, uczniowie klas integracyjnych Gimnazjum nr.3 w Sokółce, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce oraz rodzice naszych uczniów.

Zaproszeni prelegenci: psycholog, pedagog, lekarz i funkcjonariusz KP w Sokółce przedstawili argumenty przeciwko zażywaniu środków odurzających, uczyli jak odmawiać, gdy ktoś namawia nas do ich zażycia.

W ramach pedagogizacji pracownicy poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sokółce uświadamiali rodziców jak postępować z dzieckiem, które zażywa środki odurzające, gdzie można uzyskać pomoc dla dziecka i rodziny.

W tym czasie wolontariuszki z Gimnazjum w Szudziałowie prowadziły zabawy integracyjne dla młodzieży.

Cele konferencji zostały zrealizowane. Mamy nadzieję, że to spotkanie pozytywnie wpłynie na właściwe postawy uczestników i ich wybory życiowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.