http://www.soswsokolka.pl/images/photoalbum/album_199/pierwsza_pomoc_4.jpg27 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji pokazowej na temat: „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”.

Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom i młodzieży celowości i konieczności przystąpienia do podjęcia działań ratujących zdrowie i życie drugiego człowieka, nauczenie podstawowych zabiegów wchodzących w zakres pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwszą część zajęć stanowił instruktaż, jak dbając o własne bezpieczeństwo pomóc poszkodowanemu m.in., w przypadku omdlenia, krwawienia z nosa, zakrztuszenia, ataku padaczki, w jaki sposób wezwać pomoc, jak postąpić, gdy poszkodowany jest nieprzytomny, jak wykonuje się resuscytację, albo kiedy i jak ułożyć ofiarę w bezpiecznej pozycji.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Każdy uczestnik miał możliwość przećwiczyć kolejne etapy pierwszej pomocy na fantomie.

Zdobyte umiejętności zaowocują postawą odpowiedzialności oraz pewnością w działaniach ratowniczych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizator lekcji: Elżbieta Margielewicz